A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, молоді та спорту
Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області

Увага! Запрошуємо до громадського обговорення.

                                                     

Повідомлення про проведення громадського обговорення щодо перейменування, ліквідації, перепрофілізації, реорганізації закладів загальної середньої освіти на території Новгород-Сіверської міської ради

1.Найменування організатора громадського обговорення -  Новгород-Сіверська міська рада.

2. Мета: врахування думки жителів Новгород-Сіверської міської територіальної громади щодо:

 - -перепрофілізації (зміну типу) освітніх закладів І-ІІІ ст. у ліцеї:

Новгород-Сіверську гімназію №1 ім. Б. Майстренка Новгород-Сіверської міської ради;

-перепрофілізації (зміну типу) освітніх закладів І-ІІІ ст. у гімназії:

Блистівський навчально-виховний комплекс Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області;

Грем’яцька загальноосвітня школа  І-ІІІ  ступенів Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області;

Дігтярівський навчально-виховний комплекс Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області;

Новгород-Сіверська загальноосвітня школа І-ІІІ ст.№ 2 Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області;

Орлівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дитячий садок» Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області;

Печенюгівський навчально-виховний комплекс Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області;

Смяцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області;

Чайкинський навчально-виховний комплекс Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області;

-ліквідації закладів освіти та створення філій гімназій:

Биринського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад» Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області –  у філію Новгород-Сіверського ліцею №1 Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області;

Лосківської загальноосвітьої школи  І-ІІ ступенів Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області – у філію Блистівської гімназії Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області;

Стахорщинської загальноосвітньої школи   І-ІІ ступенів Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області – у філію Блистівської гімназії Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області.

 

3. Відповідно до пункту 30 частини 1 статті 26, статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  пункту 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій», Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», не вживаються терміни «І ступінь» чи «І-ІІ», «І-ІІІ ступені». Натомість Закон містить терміни “початкова школа”, “гімназія”, “ліцей”. Зокрема Стаття 32 про «Утворення, реорганізація, ліквідація та перепрофілювання закладу загальної середньої освіти» говорить:

Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).

Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади.

Розвиток мережі комунальних початкових шкіл, гімназій забезпечують районні, міські, сільські, селищні ради.

Рішення про утворення комунальних початкових шкіл, гімназій як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу), приймають районні, міські, сільські, селищні ради.

Ліцеї можуть бути утворені та здійснювати освітню діяльність за умови дотримання вимог цього Закону, ліцензійних умов та положення про ліцей, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Рішення про утворення початкової школи як структурного підрозділу у складі гімназії, його реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймає (приймають) засновник (засновники) такого закладу освіти.

Під час утворення закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний враховувати вимоги ліцензійних умов провадження освітньої діяльності у сфері загальної середньої освіти.

 У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проекту, відповідного рішення засновника.

Стаття 35. Типи закладів освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти:

 Здобуття повної загальної середньої освіти на певному рівні забезпечують:

початкова школа, що забезпечує здобуття початкової освіти;

гімназія, що забезпечує здобуття базової середньої освіти;

ліцей, що забезпечує здобуття профільної середньої освіти.

 

Початкова школа функціонує як окрема юридична особа або як структурний підрозділ гімназії.

Гімназія та ліцей функціонують як окремі юридичні особи.

Як виняток, за рішенням засновника, ліцей може також забезпечувати здобуття базової середньої освіти.

Заклад загальної середньої освіти, що здійснює освітню діяльність на декількох рівнях загальної середньої освіти, має тип закладу вищого рівня, на якому провадиться освітня діяльність.

 

Закон України «Про освіту» (ст. 25)

Засновник закладу освіти зобов’язаний:

у разі реорганізації чи ліквідації закладу освіти забезпечити здобувачам освіти можливість продовжити навчання на відповідному рівні освіти.

 

Конституція України (ст. 143)

Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.

 

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст. 26)

Реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради.

 

Формат проведення громадського обговорення: у зв’язку з продовженням дії постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та забороною / обмеженнями масових зібрань  будуть проводитися із дотриманням усіх заходів безпеки у формі зборів, зустрічей з громадськістю за окремим планом.

 

Запрошуємо вас долучитися до громадського обговорення проектів рішень з даних питань.

До участі в обговоренні запрошуються всі  мешканці  Новгород-Сіверської міської територіальної громади.

Громадські обговорення будуть проходити протягом року з моменту оприлюднення оголошення (22.04.2022-22.04.2023)

 

4. Місцезнаходження та адреса електронної пошти, організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації та надати пропозиції з питання, що винесено на громадське обговорення:

 Новгород-Сіверська міська рада, м. Новгород-Сіверський,                   вул. Губернська, 2.  e-mail: nsmvo2015@ukr.net.

 

5. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення: Ковальчук Тетяна Миколаївна  - начальник відділу освіти, молоді та спорту Новгород-Сіверської міської ради.

Контактна особа: Ковальчук Тетяна Миколаївна  - начальник відділу освіти, молоді та спорту Новгород-Сіверської міської ради, тел. 0994272284

 

6. Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором.

Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті відділу освіти, молоді та спороту Новгород-Сіверської міської ради.

 

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення щодо припинення діяльності (ліквідації) Вороб’ївського НВК, Лосківської, Стахорщинської загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів, Лісконогівської філії Грем'яцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та Студинської філії Дігтярівського навчально-виховного комплексу Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області  та обговорення відповідних проєктів рішень, що виноситимуться на розгляд сесії Новгород-Сіверської міської ради.

1. Найменування організатора громадського обговорення – Новгород-Сіверська міська рада.

2. Мета: врахування думки жителів сіл Стахорщина, Лоска, Слобідка, Фаївка, Ларинівка, Троїцьке, Ушівка, Об'єднане, Студинка, Вороб’ївка, Лісконоги щодо припинення діяльності (ліквідації) Вороб’ївського НВК, Лосківської, Стахорщинської загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів, Лісконогівської філії Грем'яцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Студинської філії Дігтярівського навчально-виховного комплексу Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області, обговорення відповідних проєктів рішень, що виноситимуться на розгляд Новгород-Сіверської міської ради.

 

 

Відповідно до пункту 30 частини 1 статті 26, статті 60 Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту»:

 

1. Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).

 

2. Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади.

 

3. Розвиток мережі комунальних початкових шкіл, гімназій забезпечують районні, міські, сільські, селищні ради.

 

4. У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

 

Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проєкту, відповідного рішення засновника.

 

Згідно з Конституцією України (ст. 143):

 

«Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції».

 

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст. 26):

«Реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради».

         Станом на  01 вересня 2021 року у Новгород-Сіверській міській територіальній громаді функціонує 14 закладів загальної середньої освіти та одна філія.

         Кількість малокомплектних шкіл – 8, що становить 57%.                  Малокомплектними ЗЗСО І-ІІІ ступенів вважаються заклади, де 100 і менше учнів, ЗЗСО І-ІІ ступенів – 40 і менше учнів, ЗЗСО І ступенів – 20 і менше учнів.

         У разі наявності малокомплектних закладів загальної середньої освіти з низькою наповнюваністю класів  територіальні громади мають покривати дефіцит освітньої субвенції за рахунок власних доходів, тому у сусідніх громадах, які своєчасно провели реформування освітньої мережі, малокомплектних шкіл немає.

         Протягом кількох років спостерігається зменшення наповнюваності та мережі класів у Вороб’ївському НВК, Лосківській, Стахорщинській  загальноосвітніх школах  І-ІІ ступенів, Лісконогівської філії Грем'яцької ЗОШ І-ІІІ ступенів та Студинської філії Дігтярівського навчально-виховного комплексу (Див. таблицю). 

 Таблиця

Назва ЗЗСО

2019/2020 н.р.

2021/2022 н.р.

Всього класів

Всього учнів

 

Всього учнів

Всього класів, у них учнів

Кількість учнів, які навчаються  за індивідуальною формою

Учнів на

одного учителя

Вороб’ївський НВК

4

40

 

35

4/23

12 (1-4 кл., 5, 8 кл.; в 11 класі  учні відсутні)

2,7

 

Лосківська ЗОШ  І-ІІ ступенів

2

32

32

3/23

9 (5, 8, 9 класи, в 7 класі учні відсутні)

2,9

 

Стахорщинська ЗОШ   І-ІІ ступенів

4

41

31

3/21

10 (5, 6, 7, 9 класи)

3,1

 

Студинська філія Дігтярівського НВК

1

24

21

1/5

16 (всі, крім 8 класу)

2,3

 

Лісконогівська філія Грем'яцької ЗОШ І-ІІІ ступенів 2 24 0* 0* 0 0

      * Відповідно до поданих заяв батьків на 2021-2022 навчальний рік.     

            Низька наповнюваність класів у вищевказаних закладах освіти унеможливлює організацію освітнього процесу згідно вимог Державних стандартів початкової та базової загальної середньої освіти. Відкриття класу  дозволяється за наявності у ньому не менше 5 учнів. При відсутності потрібної кількості здобувачів освіти навчання здійснюється за індивідуальною формою, що передбачає лише 5 годин на тиждень для вивчення всіх предметів в початкових класах та 8 годин –  в основній школі (5-9 кл.) з тривалістю одного уроку 10-12 хвилин. Для порівняння у класах, де є п’ять учнів і більше, відповідно до Державного стандарту освіти, Базовий навчальний план початкової школи передбачає 20-23 години на тиждень, основної – 28-33 години.

         Наприклад у Студинській філії Дігтярівського навчально-виховного комплексу у 2021-2022 навчальному році навчається 21 учень. У закладі функціонує лише один повний клас (8), в якому навчається 5 учнів, інші здобувають освіту за індивідуальною формою. В інших трьох закладах значна кількість учнів теж навчається індивідуально ( Див. таблицю).

         Це погіршує якість знань, рівень підготовки учнів, вміння набувати навиків спілкування в колективі однолітків, вчитися здобувати лідерські навики,  мати можливість повноцінного  розвитку своїх  здібностей та творчої майстерності.

         Через критично низьку наповнюваність у вищезазначених закладах освіти на одного учителя припадає менше трьох учнів (в середньому по Україні – 9).

         Видатки на одного учня за 2021 рік (станом на 01.09.2021):

Вороб’ївський НВК – 57202,13 грн.;

Лосківська загальноосвітня школа  І-ІІ ступенів – 43577,57 грн.;

Стахорщинська загальноосвітня школа   І-ІІ ступенів – 61164,60 грн.;

Студинська філія Дігтярівського навчально-виховного комплексу –     73983,60 грн.

         Загалом видатки з місцевого бюджета на утримання цих закладів станом на 01.09.2021 року склали 2 300 979 грн.

         Надмірні витрати на утримання малокомплектних шкіл позбавляють можливості реінвестувати кошти громади у розвиток шкіл, які забезпечують більш високу якість освітніх послуг. Тому, з метою створення належних умов для здобуття якісних знань та упорядкування мережі закладів освіти пропонується обговорити проекти рішень щодо ліквідації вищезазначених ЗЗСО.

            Заходи з оптимізації шкільної мережі планується провести з метою раціонального та ефективного використання наявних ресурсів, їх спрямування на задоволення освітніх потреб учнів та вихованців.

        

         Формат проведення громадського обговорення: у зв’язку з дією постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів, з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 09 грудня 2020 р. № 1236 (зі змінами) та забороною масових зібрань, пропозиції та зауваження приймаються у письмовій формі із зазначенням особи та контактної інформації заявника за адресою: 16000, м. Новгород-Сіверський,                 вул. Князя Ігоря, 32 а, e-mail: nsmvo2015@ukr.net.

         Також після зняття обмежень «червоного» рівня епіднебезпеки та із дотриманням усіх заходів безпеки публічне громадське обговорення передбачатиме проведення на базі ЗЗСО громадських слухань, засідань за круглим столом, зборів, зустрічей з громадськістю за окремим планом, поданим керівниками закладів.

         Запрошуємо вас долучитися до громадського обговорення проектів рішень щодо ліквідації вищезазначених закладів освіти.

         До участі в обговоренні запрошуються  мешканці  Блистівського, Вороб’ївського, Дігтярівського старостинських округів Новгород-Сіверської міської територіальної громади.

         Громадські обговорення будуть проходити протягом одного року з моменту оприлюднення оголошення (з 10.08.2021 до 10.08.2022).

 

4. Місцезнаходження та адреса електронної пошти, організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації та надати пропозиції з питання, що винесено на громадське обговорення: відділ освіти, молоді та спорту Новгород-Сіверської міської ради, м. Новгород-Сіверський, вул. Князя Ігоря, 32 а, e-mail: nsmvo2015@ukr.net

 

5. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення: Ковальчук Тетяна Миколаївна – начальник відділу освіти, молоді та спорту Новгород-Сіверської міської ради, тел. 0994272284.

Контактна особа: Жорова Алла Григорівна  – головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту Новгород-Сіверської міської ради, тел. 0996796882

 

6. Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором.

Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Новгород-Сіверської міської ради.

Проєкти рішень

 

Громадське обговорення щодо використання приміщення колишньої школи с. Рогівка

 Повідомлення про громадське обговорення щодо можливості використання приміщення колишньої Рогівської школи для створення центру тимчасового розміщення та проживання мешканців громади, внутрішньо переміщених осіб, туристів, інших категорій громадян, які потребують тимчасового житла Найменування організатора громадського обговорення – відділ освіти, молоді та спорту Новгород-Сіверської міської ради

12:02 23.02.2023

Звіт про завершення громадського обговорення

25.08.2022 року завершено процес громадського обговорення щодо оптимізації  мережі закладів освіти Новгород-Сіверської міської територіальної громади. Начальник відділу освіти Ковальчук Т.М. провела ряд  зустрічей  з педагогічними та батьківськими колективами Студинської філії Дігтярівського НВК, Вороб’ївського НВК та Лосківської ЗОШ І-ІІІ ст, на яких довела до відома учасників освітнього процесу перспективи розвитку мережі закладів освіти, зміни в забезпеченні освітньою субвенцією, викликані воєнним станом у зв’язку з агресією рф, залежність розміру освітньої субвенції від наявного учнівського контингенту, запропонувала варіанти працевлаштування вчителів та відповіла на типові питання, які хвилюють батьків.

14:52 02.09.2022

Вхід для адміністратора