A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, молоді та спорту
Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області

Новини та події

 

В рамках співпраці та обміном досвіду на базі комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області спільно з Комунальною установою «Новгород-Сіверський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області був проведений педагогічний хаб «Інклюзивна освіта в Новгород-Сіверській громаді».

             


23 квітня 2024 року фахівці КУ "Новгород-Сіверського ІРЦ" взяли участь в обласному вебінарі у форматі марафону педагогічних ідей для фахівців інклюзивно-ресурсних центрів з проблеми: "Інноваційні підходи до корекції мовлення у дітей з особливими освітніми потребами".

    


Комунальна установа "Інклюзивно-ресурсний центр" Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області провела інформаційно-просвітницьку роботу щодо запобігання виникнення надзвичайних ситуацій, а саме:
-посилення відповідальності за самовільне випалювання рослинності або її залишків на прилеглих до закладів та установ територій;
-дотримання правил пожежної безпеки та поводження у лісах, торфовищах, сільгоспугіддях.


Днями відбулася дводенна навчальна програма в місті Києві, організована ГС "Ліга сильних", до якої була залучена й директор КУ "Інклюзивно-ресурсний центр" Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області, Оксана Титова.

Програма навчання була присвячена питанню щодо впровадження принципів безбар'єрності та інклюзивності у постраждалих громадах, де поняття "безбар'єрність" - це комплексний підхід до подолання бар'єрів у житті людей, які відчувають труднощі при самостійному пересуванні, орієнтуванні у просторі, отриманні послуг, необхідної інформації, тобто,

маломобільних груп населення, до яких належимо всі ми, без виключення, у певний період свого життя, як-от: вагітні жінки, діти до 7 років та особи, що їх супроводжують, люди похилого віку, люди нестандартного зросту чи ваги, люди з інвалідністю, з тимчасовою травмою чи хворобою, люди, що вигулюють тварин, рухаються на велотранспорті тощо.

Крім теоретичних занять, було організовано й практичну частину - обстеження публічного простору на вулицях Києва, певних його локацій, надання рекомендацій щодо облаштування безбар'єрного доступу для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, а саме: наявність та стан пандусів для пересування людей на кріслах колісних відповідно до загально прийнятих нормативів, маркування місць їх паркування, тактильні смуги по пішохідним шляхам, маркування першої та останньої сходинки, пониження бордюру біля переходу, мнемосхеми із дублюванням шрифтом Брайля, покажчики напрямку простими піктограмами, кнопки виклику допомоги на доступній висоті, інформаційні тактильні таблички або таблички з простим доступним шрифтом, звукове оповіщення тощо.

Важливим питанням обговорення стало поняття "коректної комунікації" з людьми, що мають певні фізичні порушення.

До вашої уваги - цінні практичні поради від Ніни Мацюк - тренерки, експертки з питань інклюзивності та безбар'єрності, які обов'язково стануть у нагоді в наших реаліях:

ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ у взаємодії з людьми з протезами:

Звертайтесь особисто до людини

Дивіться на людину при спілкуванні

Допомагайте правильно, якщо допомога потрібна

Не торкайтесь без дозволу допоміжних засобів

Не розглядати пильно протез або відводити погляд

Не демонструвати жалість.

ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ у взаємодії з людьми з фізичною інвалідністю:

Звертайтесь особисто до людини

Дивіться на людину при спілкуванні

Допомагайте правильно, якщо допомога потрібна

Не торкайтесь без дозволу допоміжних засобів.

ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ у взаємодії з людьми з порушенням зору:

Обов'язково представтесь та назвіть посаду

Не використовуйте слів: там, звідти, туди, сюди тощо

Дивіться на людину при спілкуванні

Правильно допомагайте, якщо це потрібно.

ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ у взаємодії з людьми з порушенням слуху:

Дивіться на людину при спілкуванні

Не відвертайтесь у сторону

Відповідно емоційно забарвлюйте свою розмову

Правильно допомагайте, якщо це потрібно.

Щиро вдячні всім залученим до навчання тренерам та експертам за надану користу й актуальну інформацію щодо підтримки та створення безбар'єрного середовища в нашій громаді!

      

Колектив Комунальної установи "Інклюзивно-ресурсний центр" Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області щиро вітає всіх українців з МІЖНАРОДНИМ ДНЕМ МИРУ.💛💙

Нехай у кожній країні та в кожній родині панує МИР та СПОКІЙ!!!💛💙

         

        13 вересня 2023 року на базі Комунальної установи "Інклюзивно-ресурсний центр" Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області була організована зустріч для вчителів (вихователів) та асистентів класів (груп) ПШ "Дзвіночок", яким було надано консультації з наступних питань:

+ Організація роботи команди психолого-педагогічного супроводу, її завдання та основні функції учасників команди у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами;

+ Робота на Порталі АС ІРЦ: складання індивідуальної програми розвитку для дітей з особливими освітніми потребами.

                                     

      Директор Комунальної установи "Інклюзивно-ресурсний центр" Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області, Оксана Титова, долучилася до Zoom- конференції "Організація освітнього процесу з дітьми з особливими освітніми потребами у 2023/2024 навчальному році" (для асистентів вчителів та асистентів вихователів), де обговорювалися наступні питання:

- складові діяльності інклюзивно-ресурсного центру;

- особливості роботи асистента вчителя (асистента вихователя) при дистанційному навчанні;

- методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу дітей з особливими освітніми потребами у 2023/2024 навчальному році.

❤️👼В день захисту дітей бажаємо кожній дитині мати міцну родину і все необхідне для безтурботного дитинства.

🙏🏻 Нехай дитячі посмішки освітлюють нашу планету і кожнен з маленьких мешканців нашої землі буде здоровим і щасливим!

🕊👶🏼 Нехай небо над головою завжди буде мирним, а кожен новий день-добрим і цікавим!

👉🏻А батькам бажаємо терпіння, доброти і ніжності. Не забувайте, що саме Ви відповідаєте за щасливе та безпечне дитинство.

🙏🏻🕊Нехай це літо буде останнім,коли ми захищаємо своїх дітей від війни!

💛💙Дякуємо нашим ЗСУ, які все можливе і неможливе роблять заради майбутнього наших дітей . Щоб діти жили у мирній, вільній, найкращій країні світу- нашій Україні.

І це обов’язково буде!

Віримо! Молимось! ПЕРЕМОЖИМО! 💙💛🕊25 травня 2023 року працівниками Новгород-Сіверського РВ ГУ ДСНС України в Чернігівській області було проведено навчання працівників Комунальної установи "Інклюзивно-ресурсний центр" Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області на тему "Правила поведінки під час виявлення вибухонебезпечних предметів, правила поводження з ними, правила поведінки під час повітряної тривоги та бомбардувань".

Дякуємо працівникам Новгород-Сіверського ДСНС за корисну та актульну інформацію!💛💙

  


     Мама - найголовніша людина в житті кожного з нас. Наші матусі дарують нам життя, а потім стають зразком для наслідування. В інклюзивно-ресурсному центрі напередодні Дня Матері, який відзначаємо 14 травня, було проведено конкурс малюнків на тему " Мир в Україні - щастя в родині!", де мали змогу взяти участь діти, що відвідують наш заклад.

         Всі маленькі учасники творчого конкурсу отримали солодкі призи та Подяки!!!

      Вихованці та колектив центру від щирого серця вітають всіх матусь зі святом та бажають бути такими ж незламними та активними, які допомагають та підтримають в будь-якій життєвій ситуації. 💛💙

      


     Колектив нашої установи від щирого серця хоче подякувати Юдицькій Антоніні Федорівні за подарунок для центру - картину, яку створили її чарівні творчі руки.

      Бажаємо Антоніні Федорівні творчої наснаги, процвітання, благополуччя, гармонії, миру та щастя!

      До речі, ми вже й назву придумали для картини - "Свічечка каштана аж до Бога...".

Вдивляючись у ніжні фарби на картині,

Сумуємо за мирним відчуттям...

Коли весна вселяла в нас надію,

Коли життю, весні раділи,

Вдихали пахощі, п'янкий квітковий аромат...

...Тепер в моїх очах оця самітня свічечка каштана

Не для весни квітує на гіллі,

Вона, мов свічка милосердя й миру, аж до Бога,

Підносить всі наші земні молитви в синю височінь...

І просить милості у Бога,

Не для свого короткого життя, а для щасливого буття стражденного вкраїнського народу!

ⒸОксана Титова

      


    Після проведення психолого-педагогічного обстеження розвитку дітей, консультанти Комунальної установи "Інклюзивно-ресурсний центр" Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області проводять засідання за "круглим столом", де обговорюють освітні труднощі дітей та визначення рівня їх підтримки.

       Наступним етапом роботи консультантів центру є занесення всіх відомостей про освітні труднощі та рівень підтримки дитини, рекомендацій щодо подальшої корекції (виправлення) до єдиного українського Порталу ІРЦ.

       Дякуємо ЗСУ за можливість працювати та навчати дітей 💛💙

    

       


  Незважаючи на складну ситуацію в країні, наша Комунальна установа "Інклюзивно-ресурсний центр" Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області продовжує працювати й наразі в установі проходить планове психолого-педагогічне обстеження розвитку дітей, що потребують кваліфікованої допомоги фахівців, які визначають освітні труднощі та відповідний рівень підтримки. 


   29 березня 2023 року колектив КУ "Новгород-Сіверський ІРЦ" взяв активну участь у тренінгу з підготовки надання  домедичної допомоги, де була можливість отримати корисні знання та попрактикуватися з накладання турнікету для зупинення кровотечі, марлевих пов'язок на місцях поранення тощо. Наш колектив дуже вдячний інструкторці з тактичної медицини Вірі Логвенок за надання практичних навичок  домедичної допомоги у цікавій та доступній формі , що є актуально на даний час в нашій країні!

 


       Консультанти Комунальної установи "Інклюзивно-ресурсний центр" Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області в корекційно-розвиткову роботу з дітьми з особливими освітніми потребами систематично включають навчальні ігри з ОБЖД та з питань надзвичайних ситуацій.

       До загальних ризиків надзвичайних ситуацій наразі додаються два вагомих фактори: збройний конфлікт на території України та пандемія COVID-19. Вони значно впливають на можливість виникнення надзвичайних ситуацій.

      Так, в навчальній грі "Підказки в надзвичайній ситуації", використовується ігрова методика, спеціальні набори навчальних карток та закладинки для того, щоб дітям цікаво було ознайомитися з темами. Гра "Провідник безпеки" навчає правилам безпечної поведінки на територіях, що постраждали від збройного конфлікту. Під час гри діти з ООП дізнаються за допомогою карток та підказок про вибухонебезпечні предмети, як вони виглядають , де бувають  та про правила поведінки в таких ситуаціях. 


Сьогодні вітаємо всіх військовослужбовців України. Ви – наші захисники та захисниці, опора держави. Спокій наших домівок, спокій близьких – у ваших надійних, сильних руках. Прийміть вітання з найкращими побажаннями: добра, світлого настрою та перемоги! 

 


         Традиційно 21 вересня в Україні та в усьому світі  відзначають Міжнародний день миру. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба у нашій країні.

       Працівники Комунальної установи «Інклюзивно- ресурсний центр» Новгород- Сіверської міської ради Чернігівської області приєдналися до проведення Всеукраїнської акції «Голуб миру».

       Міжнародний день миру відзначають у різних куточках планети. Це свято покликане змусити кожного не тільки задуматись, але й зробити що-небудь дієве заради спокою на Землі. Адже найбільше у світі щастя – це мир.

 

      


Взимку всі діти із нетерпінням чекають Новорічних свят. Цьогоріч для дітей, які отримують корекційно-розвиткові послуги в ІРЦ, за участю фахівців був проведений підсумковий цикл інтегрованих занять "Зимова казка" . Спрямоване на формування у дітей соціальної довіри, розвитку творчих здібностей, мислення та уваги. Діти весело провели час та отримали солодощі.

Бажаємо всім, святкового новорічного настрою, щоб здійснювались Ваші бажання, адже мріють не лише діти, а й дорослі. Міцного здоров'я, довголіття, святкових і радісних днів, зігрітих людською любов'ю та Божою благодаттю. Шани й поваги Вам від людей, процвітання усіляких гараздів і щастя!!!

 

 


Толерантне ставлення людини

Збереже планету від негод,

Розрубає мотлох павутини,

Переріже нитку перешкод.

Толерантне ставлення до всього

Збереже, врятує світ і спасе,

Допоможе вгледіть перемогу,

Допоможе витримати все.

Фахівці КУ " Новгород-Сіверський ІРЦ" долучились до проведення тижня толерантності серед осіб, які відвідують ІРЦ - Всі ми рівні, але різні!

                                                             


Життя вносить свої корективи, але ми продовжуємо працювати. Члени команд психолого-педагогічного супроводу звертаються, щодо впровадження індивідуальної програми розвитку осіб з ООП та визначення освітньої траєкторії в закладі освіти.


За статистикою, кожна 10-та родина, що має дитину до 4-х років, потребує послуги раннього втручання. Її ціль — вчасно виявити й максимально запобігти порушення розвитку маляти. Фахівці "Н-Сіверського ІРЦ" 2 листопада взяли участь в Національній онлайн-конференції "Ранній розвиток дитини та система раннього втручання в Україні", яка була проведена за участю Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні UNICEF Ukraine спільно з БФ Інститут раннього втручання

Мета: створення простору для діалогу, що об’єднає позиції представників уряду, місцевого самоврядування, експертного середовища, міжнародних організацій та представників громадського сектору.

Завдання конференції:

➡Привернення уваги та адвокація прав дітей на розвиток та навчання в ранньому віці

➡Критичний аналіз розвитку системи попередження соціальної підтримки на місцевому рівні, її інтегрованості із поточними державними реформами;

➡Обговорення поточних викликів та пошуку креативних рішень для розбудови системи раннього розвитку та раннього втручання;

➡Обмін кращими практиками та накопичення дієвого досвіду впровадження послуги раннього втручання в регіонах;

➡Розбудова нових мережевих професійних зв’язків, обмін ідеями та експертизою.

Від усієї команди, дякуємо за змістовну інформацію!


З 15 вересня у закладах освіти розпочались засідання команд психолого-педагогічного супроводу. Визначено онлайн та офлайн формат з кожною командою, поставлені цілі та завдання. Так на цьому тижні директором ІРЦ відбулась попередня зустріч з командою психолого-педагогічного супроводу Нвк Дзвіночок.

 


Перші дні вересневого місяця були дуже продуктивними! Проведено комплексні оцінки, надано методичні та психолого-педагогічні рекомендації педагогам та батькам. Відбулась зустріч з педагогічними працівниками Новгород-Сіверської Гімназія Ім. Б.Майстренка та заступником директора Новгород-Сіверської ЗОШ І-ІІІ ст.√2 Надежда Чухмара "Щодо організації освітньої діяльності дітей з особливими освітніми потребами", обговорено діяльність інклюзивного навчання в інших освітніх закладах, положення про команду психолого-педагогічного супроводу, заплановано попередні дати засідань. Працюємо далі!


Наш ІРЦ отримав комплект сучасних методик для проведення комплексної оцінки розвитку дітей з особливими освітніми потребами:

- методики для визначення активного спектру CASD;

- методики для діагностики синдрому/розладу уваги та гіперактивності Conners-3;

- методики для тестування невербального інтелекту і когнітивних здібностей Leiter-3;

- методики для тестування вербального інтелекту і когнітивних здібностей WISC-IV;

- методики для тестування психоосвітнього профілю PEP-3.

Чекаємо навчання та впровадження в практику.


Літо закінчується, пора активної та плідної роботи! Сьогодні фахівцями ІРЦ на базі опорного закладу з інклюзивної освіти НВК "Дзвіночок", відбулось засідання з вихователями та асистентами-вихователів ДНЗ з питання: "Організація інклюзивної освіти в ДНЗ, оформлення та написання ІПР". Обговорено методичні аспекти та надано рекомендації, заплановано засідання команди психолого-педагогічного супроводу.

Розвивати, підтримувати та заохочувати!!!

Діти – наш найдорожчий скарб, наша надія, гордість і опора. Розвивати, підтримувати і заохочувати їх – святий обов`язок сім`ї, педагогів, влади і громадськості. Тільки тоді у нас буде гідна зміна – сильна і красива! Тільки тоді наші доньки і сини будуть рости щасливими та впевненими у прийдешньому дні, на благо України. Такої підтримки, розуміння, допомоги потребують і діти з особливими освітніми потребами.

13:24 01.02.2022

Вхід для адміністратора