A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, молоді та спорту
Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області

Новини та події

     Консультанти Комунальної установи "Інклюзивно-ресурсний центр" Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області в корекційно-розвиткову роботу з дітьми з особливими освітніми потребами систематично включають навчальні ігри з ОБЖД та з питань надзвичайних ситуацій.

       До загальних ризиків надзвичайних ситуацій наразі додаються два вагомих фактори: збройний конфлікт на території України та пандемія COVID-19. Вони значно впливають на можливість виникнення надзвичайних ситуацій.

      Так, в навчальній грі "Підказки в надзвичайній ситуації", використовується ігрова методика, спеціальні набори навчальних карток та закладинки для того, щоб дітям цікаво було ознайомитися з темами. Гра "Провідник безпеки" навчає правилам безпечної поведінки на територіях, що постраждали від збройного конфлікту. Під час гри діти з ООП дізнаються за допомогою карток та підказок про вибухонебезпечні предмети, як вони виглядають , де бувають  та про правила поведінки в таких ситуаціях.

Сьогодні вітаємо всіх військовослужбовців України. Ви – наші захисники та захисниці, опора держави. Спокій наших домівок, спокій близьких – у ваших надійних, сильних руках. Прийміть вітання з найкращими побажаннями: добра, світлого настрою та перемоги! 

 

 

         Традиційно 21 вересня в Україні та в усьому світі  відзначають Міжнародний день миру. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба у нашій країні.

       Працівники Комунальної установи «Інклюзивно- ресурсний центр» Новгород- Сіверської міської ради Чернігівської області приєдналися до проведення Всеукраїнської акції «Голуб миру».

       Міжнародний день миру відзначають у різних куточках планети. Це свято покликане змусити кожного не тільки задуматись, але й зробити що-небудь дієве заради спокою на Землі. Адже найбільше у світі щастя – це мир.

 

      

 

Взимку всі діти із нетерпінням чекають Новорічних свят. Цьогоріч для дітей, які отримують корекційно-розвиткові послуги в ІРЦ, за участю фахівців був проведений підсумковий цикл інтегрованих занять "Зимова казка" . Спрямоване на формування у дітей соціальної довіри, розвитку творчих здібностей, мислення та уваги. Діти весело провели час та отримали солодощі.

Бажаємо всім, святкового новорічного настрою, щоб здійснювались Ваші бажання, адже мріють не лише діти, а й дорослі. Міцного здоров'я, довголіття, святкових і радісних днів, зігрітих людською любов'ю та Божою благодаттю. Шани й поваги Вам від людей, процвітання усіляких гараздів і щастя!!!

 

 


Толерантне ставлення людини

Збереже планету від негод,

Розрубає мотлох павутини,

Переріже нитку перешкод.

Толерантне ставлення до всього

Збереже, врятує світ і спасе,

Допоможе вгледіть перемогу,

Допоможе витримати все.

Фахівці КУ " Новгород-Сіверський ІРЦ" долучились до проведення тижня толерантності серед осіб, які відвідують ІРЦ - Всі ми рівні, але різні!

                                                             


Життя вносить свої корективи, але ми продовжуємо працювати. Члени команд психолого-педагогічного супроводу звертаються, щодо впровадження індивідуальної програми розвитку осіб з ООП та визначення освітньої траєкторії в закладі освіти.


За статистикою, кожна 10-та родина, що має дитину до 4-х років, потребує послуги раннього втручання. Її ціль — вчасно виявити й максимально запобігти порушення розвитку маляти. Фахівці "Н-Сіверського ІРЦ" 2 листопада взяли участь в Національній онлайн-конференції "Ранній розвиток дитини та система раннього втручання в Україні", яка була проведена за участю Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні UNICEF Ukraine спільно з БФ Інститут раннього втручання

Мета: створення простору для діалогу, що об’єднає позиції представників уряду, місцевого самоврядування, експертного середовища, міжнародних організацій та представників громадського сектору.

Завдання конференції:

➡Привернення уваги та адвокація прав дітей на розвиток та навчання в ранньому віці

➡Критичний аналіз розвитку системи попередження соціальної підтримки на місцевому рівні, її інтегрованості із поточними державними реформами;

➡Обговорення поточних викликів та пошуку креативних рішень для розбудови системи раннього розвитку та раннього втручання;

➡Обмін кращими практиками та накопичення дієвого досвіду впровадження послуги раннього втручання в регіонах;

➡Розбудова нових мережевих професійних зв’язків, обмін ідеями та експертизою.

Від усієї команди, дякуємо за змістовну інформацію!


З 15 вересня у закладах освіти розпочались засідання команд психолого-педагогічного супроводу. Визначено онлайн та офлайн формат з кожною командою, поставлені цілі та завдання. Так на цьому тижні директором ІРЦ відбулась попередня зустріч з командою психолого-педагогічного супроводу Нвк Дзвіночок.

 


Перші дні вересневого місяця були дуже продуктивними! Проведено комплексні оцінки, надано методичні та психолого-педагогічні рекомендації педагогам та батькам. Відбулась зустріч з педагогічними працівниками Новгород-Сіверської Гімназія Ім. Б.Майстренка та заступником директора Новгород-Сіверської ЗОШ І-ІІІ ст.√2 Надежда Чухмара "Щодо організації освітньої діяльності дітей з особливими освітніми потребами", обговорено діяльність інклюзивного навчання в інших освітніх закладах, положення про команду психолого-педагогічного супроводу, заплановано попередні дати засідань. Працюємо далі!


Наш ІРЦ отримав комплект сучасних методик для проведення комплексної оцінки розвитку дітей з особливими освітніми потребами:

- методики для визначення активного спектру CASD;

- методики для діагностики синдрому/розладу уваги та гіперактивності Conners-3;

- методики для тестування невербального інтелекту і когнітивних здібностей Leiter-3;

- методики для тестування вербального інтелекту і когнітивних здібностей WISC-IV;

- методики для тестування психоосвітнього профілю PEP-3.

Чекаємо навчання та впровадження в практику.


Літо закінчується, пора активної та плідної роботи! Сьогодні фахівцями ІРЦ на базі опорного закладу з інклюзивної освіти НВК "Дзвіночок", відбулось засідання з вихователями та асистентами-вихователів ДНЗ з питання: "Організація інклюзивної освіти в ДНЗ, оформлення та написання ІПР". Обговорено методичні аспекти та надано рекомендації, заплановано засідання команди психолого-педагогічного супроводу.

Розвивати, підтримувати та заохочувати!!!

Діти – наш найдорожчий скарб, наша надія, гордість і опора. Розвивати, підтримувати і заохочувати їх – святий обов`язок сім`ї, педагогів, влади і громадськості. Тільки тоді у нас буде гідна зміна – сильна і красива! Тільки тоді наші доньки і сини будуть рости щасливими та впевненими у прийдешньому дні, на благо України. Такої підтримки, розуміння, допомоги потребують і діти з особливими освітніми потребами.

13:24 01.02.2022

Вхід для адміністратора