Новини та події
Консультанти Комунальної установи "Інклюзивно-ресурсний центр" Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області в корекційно-розвиткову роботу з дітьми з особливими освітніми потребами систематично включають навчальні ігри з ОБЖД та з питань надзвичайних ситуацій.
До загальних ризиків надзвичайних ситуацій наразі додаються два вагомих фактори: збройний конфлікт на території України та пандемія COVID-19. Вони значно впливають на можливість виникнення надзвичайних ситуацій.
Так, в навчальній грі "Підказки в надзвичайній ситуації", використовується ігрова методика, спеціальні набори навчальних карток та закладинки для того, щоб дітям цікаво було ознайомитися з темами. Гра "Провідник безпеки" навчає правилам безпечної поведінки на територіях, що постраждали від збройного конфлікту. Під час гри діти з ООП дізнаються за допомогою карток та підказок про вибухонебезпечні предмети, як вони виглядають , де бувають та про правила поведінки в таких ситуаціях.



Сьогодні вітаємо всіх військовослужбовців України. Ви – наші захисники та захисниці, опора держави. Спокій наших домівок, спокій близьких – у ваших надійних, сильних руках. Прийміть вітання з найкращими побажаннями: добра, світлого настрою та перемоги!
Традиційно 21 вересня в Україні та в усьому світі відзначають Міжнародний день миру. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба у нашій країні.
Працівники Комунальної установи «Інклюзивно- ресурсний центр» Новгород- Сіверської міської ради Чернігівської області приєдналися до проведення Всеукраїнської акції «Голуб миру».
Міжнародний день миру відзначають у різних куточках планети. Це свято покликане змусити кожного не тільки задуматись, але й зробити що-небудь дієве заради спокою на Землі. Адже найбільше у світі щастя – це мир.

Взимку всі діти із нетерпінням чекають Новорічних свят. Цьогоріч для дітей, які отримують корекційно-розвиткові послуги в ІРЦ, за участю фахівців був проведений підсумковий цикл інтегрованих занять "Зимова казка" . Спрямоване на формування у дітей соціальної довіри, розвитку творчих здібностей, мислення та уваги. Діти весело провели час та отримали солодощі.
Бажаємо всім, святкового новорічного настрою, щоб здійснювались Ваші бажання, адже мріють не лише діти, а й дорослі. Міцного здоров'я, довголіття, святкових і радісних днів, зігрітих людською любов'ю та Божою благодаттю. Шани й поваги Вам від людей, процвітання усіляких гараздів і щастя!!!



Толерантне ставлення людини
Збереже планету від негод,
Розрубає мотлох павутини,
Переріже нитку перешкод.
Толерантне ставлення до всього
Збереже, врятує світ і спасе,
Допоможе вгледіть перемогу,
Допоможе витримати все.
Фахівці КУ " Новгород-Сіверський ІРЦ" долучились до проведення тижня толерантності серед осіб, які відвідують ІРЦ - Всі ми рівні, але різні!

Життя вносить свої корективи, але ми продовжуємо працювати. Члени команд психолого-педагогічного супроводу звертаються, щодо впровадження індивідуальної програми розвитку осіб з ООП та визначення освітньої траєкторії в закладі освіти.

За статистикою, кожна 10-та родина, що має дитину до 4-х років, потребує послуги раннього втручання. Її ціль — вчасно виявити й максимально запобігти порушення розвитку маляти. Фахівці "Н-Сіверського ІРЦ" 2 листопада взяли участь в Національній онлайн-конференції "Ранній розвиток дитини та система раннього втручання в Україні", яка була проведена за участю Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні UNICEF Ukraine спільно з БФ Інститут раннього втручання
Мета: створення простору для діалогу, що об’єднає позиції представників уряду, місцевого самоврядування, експертного середовища, міжнародних організацій та представників громадського сектору.
Завдання конференції:
Привернення уваги та адвокація прав дітей на розвиток та навчання в ранньому віці
Критичний аналіз розвитку системи попередження соціальної підтримки на місцевому рівні, її інтегрованості із поточними державними реформами;
Обговорення поточних викликів та пошуку креативних рішень для розбудови системи раннього розвитку та раннього втручання;
Обмін кращими практиками та накопичення дієвого досвіду впровадження послуги раннього втручання в регіонах;
Розбудова нових мережевих професійних зв’язків, обмін ідеями та експертизою.
Від усієї команди, дякуємо за змістовну інформацію!





З 15 вересня у закладах освіти розпочались засідання команд психолого-педагогічного супроводу. Визначено онлайн та офлайн формат з кожною командою, поставлені цілі та завдання. Так на цьому тижні директором ІРЦ відбулась попередня зустріч з командою психолого-педагогічного супроводу Нвк Дзвіночок.

Перші дні вересневого місяця були дуже продуктивними! Проведено комплексні оцінки, надано методичні та психолого-педагогічні рекомендації педагогам та батькам. Відбулась зустріч з педагогічними працівниками Новгород-Сіверської Гімназія Ім. Б.Майстренка та заступником директора Новгород-Сіверської ЗОШ І-ІІІ ст.√2 Надежда Чухмара "Щодо організації освітньої діяльності дітей з особливими освітніми потребами", обговорено діяльність інклюзивного навчання в інших освітніх закладах, положення про команду психолого-педагогічного супроводу, заплановано попередні дати засідань. Працюємо далі!


Наш ІРЦ отримав комплект сучасних методик для проведення комплексної оцінки розвитку дітей з особливими освітніми потребами:
- методики для визначення активного спектру CASD;
- методики для діагностики синдрому/розладу уваги та гіперактивності Conners-3;
- методики для тестування невербального інтелекту і когнітивних здібностей Leiter-3;
- методики для тестування вербального інтелекту і когнітивних здібностей WISC-IV;
- методики для тестування психоосвітнього профілю PEP-3.
Чекаємо навчання та впровадження в практику.



Літо закінчується, пора активної та плідної роботи! Сьогодні фахівцями ІРЦ на базі опорного закладу з інклюзивної освіти НВК "Дзвіночок", відбулось засідання з вихователями та асистентами-вихователів ДНЗ з питання: "Організація інклюзивної освіти в ДНЗ, оформлення та написання ІПР". Обговорено методичні аспекти та надано рекомендації, заплановано засідання команди психолого-педагогічного супроводу.

Розвивати, підтримувати та заохочувати!!!
Діти – наш найдорожчий скарб, наша надія, гордість і опора. Розвивати, підтримувати і заохочувати їх – святий обов`язок сім`ї, педагогів, влади і громадськості. Тільки тоді у нас буде гідна зміна – сильна і красива! Тільки тоді наші доньки і сини будуть рости щасливими та впевненими у прийдешньому дні, на благо України. Такої підтримки, розуміння, допомоги потребують і діти з особливими освітніми потребами.
13:24 01.02.2022