A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, молоді та спорту
Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області

КУ ЦПРПП

Ключові компетентності учнів – основне завдання формування особистості

Нині суспільство живе в період великих соціальних зрушень. Зміна основних соціальних концепцій зумовила зміну концепції освіти. На сучасному етапі основним завданням загальної  середньої освіти є формування особистості учня, розвиток його здібностей і обдарувань. Система навчання направлена на те, що учні повинні думати, розуміти суть речей, осмислювати ідеї і вже на основі цього вміти шукати потрібну інформацію і застосовувати її в конкретних умовах. Для цього потрібно виробити в школярів мотиви і цілі навчальної діяльності, сформувати вміння здобуті знання застосовувати в практичній діяльності.

19:39 20.05.2021

Минуще все, лиш слово не мине

Щорічно 24 травня всі слов'янські країни вшановують пам'ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія – творців слов'янської писемності, а також День слов’янської писемності та культури. З нагоди цих подій 19 травня 2021 року педагогічні працівники Новгород-Сіверської територіальної громади долучилися до освітньої панорами «Минуще все, лиш слово не мине», що відбулася в режимі ZOOM-конференції. Роль проповідників християнства, покровителів Старого континенту Кирила і Мефодія у творенні слов’янського письменства і розвитку культури розкрив настоятель парафії на честь святих благовірних князя Петра і княгині Февронії отець Олексій; про Східнослов’янську писемність до 988 року розповів кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри української мови, літератури та методики навчання Навчально-наукового інституту філології та історії Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка Дмитро Анатолійович Марєєв; історію становлення слов’янської писемності окреслив кандидат історичних наук, співробітник Українського інституту національної пам’яті Сергій Михайлович Горобець; про розвиток старослов’янського письменства на чеських та моравських землях та його вплив на становлення національної чеської мови почули від кандидата філологічних наук, доцента кафедри слов’янської філології імені професора Іларіона Свєнціцького філологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Олександра Андрійовича Моторного, мовні особливості говірок Новгород-Сіверського району в тексті видатної пам’ятки давньоруської літератури «Слово о полку Ігоревім» озвучила молодший науковий співробітник відділу давньоруської літератури Новгород-Сіверського історико-культурного музею-заповідника «Слово о полку Ігоревім» Світлана Василівна Кривич.

18:12 19.05.2021

Все, що писав, мені боліло…

12 травня 2021 року на відзначення 150 річниці від дня народження Василя Стефаника  відбулася читацька академія "Все, що писав, мені боліло...". Учасники отримали можливість почути живе покутське слово від землячки письменника, прикарпатської поетеси з Івано-Франквська, авторки книги "Зґарди", лауреатки трьох всеукраїнських літературних премій Власти Власенко; зануритися в епістолярний сакрум В. Стефаника допомогла доктор філологічних наук, професорка кафедри української мови та літератури гуманітарного факультету Національного університету "Острозька академія" Світлана Олексіївна Кочерга;  проблему вивчення новелістики майстра психологічної новели розкрив доцент кафедри української літератури імені академіка Михайла Возняка філологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, автор монографії "Вивчення поетики Василя Стефаника" Степан Йосипович Микуш.

16:45 12.05.2021

«Ми долучилися до Зеленого будівництва України!»

З нагоди святкування Всесвітнього Дня Землі працівники Комунальної установи «Новгород-Сіверський центр професійного розвитку педагогічних працівників» підтримали ініціативу юних натуралістів 22 квітня 2021 року о 12.00 долучитися  до масштабної акції «Зелене будівництво України».  

16:34 22.04.2021

Нетрадиційні види  спорту як елемент зацікавлення учнів до уроку фізичної культури

Усіх нас навчали традиційним видам спорту: волейбол, футбол, гімнастика, легка атлетика та подібні. На щастя, у реаліях сьогодення вчитель фізичної культури має можливість впроваджувати сучасні нетрадиційні види спорту: флорбол, корфбол, регбі-5 та подібні. «Нетрадиційні види  спорту як елемент зацікавлення учнів до уроку фізичної культури» - тема, що 16 квітня 2021 року  зібрала спільноту вчителів фізичної культури. На вебінарі говорили про можливості поєднання традиційних модулів з нетрадиційними, а також висвітлили переваги їх застосування. Консультант Центру Світлана Костир надала практичні поради щодо впровадження нетрадиційних видів спорту в освітній процес, створення сучасного уроку фізичної культури. Вчителі визначилися з алгоритмом впровадження нетрадиційних видів спорту на заняттях фізичної культури. НЕТРАД ВИДИ СПОРТУ2021)))

14:37 18.04.2021

Вхід для адміністратора