Музейна кав’ярня «Сіверщина вишивана»

Дата: 24.05.2021 09:20

21 травня 2021 року на базі Новгород-Сіверського історико-культурного музею-заповіднику «Слово о полку Ігоревім» до Дня вишиванки відбулося засідання музейної кавярні «Сіверщина вишивана». Учасники заходу видвідали виставку «Сокральний код української нації».

Засідання розпочалося авторською піснею «Сорочка вишивана» талановитої людини, вчителя Студинської філії Дігтярівського навчально-виховного комплексу Лідії Дмитриченко.

Присутні полинули в прекрасний світ народної вишивки, поговорили про сіверські традиції вишивки, розповідали про свої вишиті роботи та ділилися вишивальним досвідом.

Про таємниці символів української вишивки розказав старший науковий співробітник краєзнавчого відділу Новгород-Сіверського історико-культурного музею-заповіднику «Слово о полку Ігоревім» Світлана Приход. Про своє захоплення вишивкою поділилися Валентина Кекух, вчитель Новгород-Сіверської державної гімназії імені Ушинського, Лідія Дмитриченко, вчитель Студинської філії Дігтярівського навчально-виховного комплексу, Наталія Шульга, вчитель Блистівського навчально-виховного комплексу, Наталія Петренко, вчитель Дігтярівського навчально-виховного комплексу, Олена Довженко, вчитель Грем’яцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Олена Полторацька, вчитель Печенюгівського навчально-виховного комплексу, Тамара Сморщок, працівниця Вороб’ївського навчально-виховного комплексу.

«Вишивку – оберіг українського народу» презентувала Юлія Юдицька, вчитель Новгород-Сіверської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2. Про Стахорщинські узори розказала вчитель Стахорщинської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Олена Кушеварова, роботи своєї матері Віри  Олександрівни, яка все життя вишиває, презентувала Тетяна Пущай, вчитель Смяцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Про сімейні реліквії й традиції, мистецтво роду по жіночій лінії – вишивку поділилися Наталія Умняшкіна, вчитель     Новгород-Сіверської гімназії імені Б. Майстренка з донькою Анною, Марина Нелюбова, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників, Ольга Луговська та Антоніна Юдицька, майстрині клубу «Княжа скарбниця». Про сучасне виконання своїх витворів мистецтва розказала Олена Гусар, вчитель Грем’яцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Підсумувала зібрання директор  Комунальної установи «Новгород-Сіверський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Новгород-Сіверської міської ради Ірина Зюзько. Засідання провела консультант Центру Світлана Костир.

Завершено засідання музейної кав’ярні підписанням угоди про співпрацю з Новгород-Сіверським історико-культурним музеєм-заповідником «Слово о полку Ігоревім».

Дякуємо усім за активну участь та невтомну працю як на освітянській ниві, та і в буденному житті за примноження традицій, звичаїв рідного краю.

Мереживом виткане наше життя,
Душею
свій час відчуваєш.
І буде настільки
цікавим буття,
Які в нього нитки вплітаєш.

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)