Дата: 03.06.2024 11:58

Відповідно до листа Офісу Президента України від 10 травня 2024 року

№ 15/3-01/62 інформуємо, що 04 червня 2024 року в Україні є Днем вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, встановлений Постановою Верховної Ради України від 01 червня 2021 року № 1490-ІХ.

Починаючи з 2014 року через військову агресію українські сім’ї та діти

перебувають у постійній небезпеці, отримують травми, поранення і втрачають життя. Із 2014 року до червня 2021 року загинуло щонайменше 240 дітей.

Відповідно до інформації з державного порталу «Діти війни» станом на 02 травня 2024 року внаслідок збройної агресії РФ проти України Офісом Генерального прокурора зафіксовано 1311 випадків поранення дітей та 545 фактів загибелі дітей. Проте такі дані не є остаточними, оскільки неможливо отримати достовірної інформації через активні бойові дії і тимчасову окупацію частини території України. У Новгород-Сіверській громаді загинуло дві дитини. (20-річний Сергій Доманцевич загинув 9 березня поблизу села Анисів в околицях Чернігова. Вибираючись з заблокованого міста - студент намагався виїхати у безпечну частину України. Сергій навчався в НУ «Чернігівська політехніка», здобував освіту агронома.                      1 травня після 15-ї години росіяни скинули дві керовані авіабомби з літаків Су-35. Внаслідок авіаудару загинув Мехед Валентин, 2009 року народження, з села Лизунівка Новгород-Сіверської громади. Він не добіг до рідного дому метрів десять, щоби врятуватися від ворожих бомб. Валентин навчався в Печенюгівському навчально-виховному комплексі).

Першою леді Оленою Зеленською 04 червня 2022 року було започатковано щорічне проведення акції «Голоси дітей», присвяченої пам’яті маленьких українців, чиє життя забрала війна (https://www.president.gov.ua/news/u-kiyevivshanuvali-pamyat-ditej-zagiblih-unaslidok-rosijsko-75597).

Ураховуючи зазначене, просимо організувати:

- проведення 04 червня 2024 року заходів на продовження акції «Голоси дітей», у тому числі із прив’язуванням на дерева дзвіночків, які символізують голоси вбитих маленьких українців, з хвилиною мовчання;

- проведення з використанням онлайн-засобів тематичних заходів просвітницького та виховного змісту.  (Лист Управління освіти і науки облдержадміністрації від 17.05.2024 № 06-14/1761)

4 червня – День вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної  агресії рф проти України – Летичівська ОТГ

4 червня День вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної  агресії рф проти України - Телебачення «Капрі» - Новини Покровська