День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні

Дата: 21.06.2023 09:28

День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни— день пам'яті в Україні. |  Перещепинська міська територіальна громада

День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни —  день пам'яті в Україні.

Відзначається щорічно 22 червня..

Недільний ранок 22 червня 1941 року трагічною сторінкою увійшов у життя мільйонів українців. О четвертій годині ранку мирне небо нашої Батьківщини пронизав стрімкий звук німецьких авіа бомбардувальників. Багато наших ЗЕМЛЯКІВ загинуло вже в перші дні війни, обороняючи кордони рідної держави. Протягом усіх років війни на полях боїв загинуло (за різними даними) від 3 до 4.5 мільйонів українців. Фактично, війна забрала життя кожного п’ятого : батька, брата, чоловіка… Величезними, безповоротними були втрати і серед жіночого населення, яке переважно залишилось на окупованих територіях та воювало в медичних військових частинах.

Надзвичайні втрати українського народу в роки Другої світової війни, сповнені скорботи про тих, хто загинув, про наших дідів і прадідів – захисників – героїв, що подарували нам мирне небо та вільну державу.

Виявивши нечуваний героїзм та єднання у жорстоких боях, у гіркоті нищівних поразок і славі звитяг, українці здобули мир та омріяну єдність у межах однієї держави, яка ще мала пройти свій тернистий шлях до незалежності.

Сьогодні важко уявити масштаб випробувань, болю і горя, що випали на долю минулих поколінь.

У листопаді 2000 року указом Президента України було засновано День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

Пам’ять про героїв є святим обов’язком кожного українця. Завжди пам’ятаймо про тих, хто не повернувся з поля бою, захищаючи нашу землю.

Стала пам’ять людська обеліском

Плането наша: Села і міста,

І вічне небо, і вода пречиста,

Моря величні,

І земля свята –

Аби народ мій похитнувсь, не вистояв,

І випустив із рук свій меч і стяг,

І, двадцять міліонів поховавши,

Не повалив до ніг своїх рейхстаг, -

Яким воно було б, сьогодні наше?

Братів згадаймо, поцілуймо матір,

І пригорнімо воїнів – батьків

І вчімось їхні рани шанувати,

Бо нас би з вами просто не було,

Ми не топтали б ряст на цьому світі.

Сини солдатські, повоєнні діти,

Схилім перед солдатами чоло.

Г.Світлична

Ця звістка собою закрила сонце,

Немов чорна хмара в грозу.

Ниви пожухли, квіти здригнулись,

Попіл вкрив кольорову росу.

Але наш народ непереможний,

Наші люди нездоланні і міцні.

Захищати Батьківщину ставав кожний,

Наближаючи кінець жорстокої війни.

Нам не треба війни, не треба –

Ми за спокій і мир на Землі,

Щоб щасливо зростали діти

І не бачили жаху війни.