A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, молоді та спорту
Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області

Навчальний посібник «Голодомор 1932–1933 років — геноцид української нації»

Дата: 19.11.2021 10:21
Кількість переглядів: 86

До уваги педагогів! Вийшов друком перший в Україні навчальний посібник для вчителів історії та громадської освіти «Голодомор 1932–1933 років — геноцид української нації». Його підготував Інститут дослідження Голодомору. Отримати посібник можна безкоштовно.

Видання висвітлює передумови, обставини та наслідки Голодомору 1932— 1933 pp. – геноциду української нації – та масових штучних голодів 1921-1923 pp. і 1946-1947 pp. в широкому історичному контексті української й всесвітньої історії. Автори подають ґрунтовний фактологічний матеріал, поєднаний з аналітичним осмисленням різних аспектів злочинів комуністичного тоталітарного режиму.

Посібник містить документи, фотографії, статистику та мапи, що доповнюють історичний наратив. Видання охоплює широкий спектр тем, які розкривають передумови, хід та наслідки злочину:

– національно-визвольна боротьба 1917-1921 років;

– масовий штучний голод 1921-1923 років;

– політика комуністичного тоталітарного режиму напередодні геноциду;

– організатори, виконавці  та механізм вчинення Голодомору;

– причини та наслідки масовий штучний голод 1946-1947 років;

– наслідки та засудження злочинів тоталітарного режиму.

«Посібник пройшов апробацію в гімназіях та коледжах Хмельницької області та отримав схвальні відгуки від вчителів, – зазначає директорка Інституту дослідження Голодомору, докторка історичних наук та одна з авторок посібника Світлана Маркова. – Навчальне видання сприятиме формуванню в школярів загальнолюдських та національно-державних цінностей, громадської відповідальності, нетерпимості до порушення прав людини, активізації бажання брати участь у розбудові громадянського суспільства та правової соціальної української держави».

За словами Світлани Маркової, посібник стане у нагоді не лише вчителям історії, але й вчителям правознавства, громадянської освіти, викладачам, працівникам культурно-освітніх установ, журналістам, студентам, учням та всім, хто цікавиться історією України.

Вчителі можуть отримати навчальний посібник «Голодомор 1932-1933 років геноцид української нації» цілком безкоштовно. Для цього слід зареєструватися за посиланням

https://holodomormuseum.org.ua/anons/posibnyk-dlia-vchyteliv-pro-holodomor-iak-otrymaty/

Думаю, такий посібник стане у нагоді й класним керівникам!

 


« повернутися

Вхід для адміністратора