150 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЛЕСІ УКРАЇНКИ

Дата: 25.02.2021 15:42

Сьогодні виповнюється 150 років від дня народження генія українського поетичного слова Лариси Петрівни Косач-Квітки, відомої широкому загалові як Леся Українка. Її творчий доробок налічує 270 віршів, понад 20 поем і понад 90 перекладів. Тендітна зовні та сильна духом поетеса увірвалася в українське літературне середовище новатором, створивши першу драму-феєрію та першу драматичну поему. «Від часу Шевченкового «Поховайте та вставайте, кайдани порвіте» Україна не чула такого сильного, гарячого та поетичного слова, як із уст сеї слабосилої хорої дівчини», – писав Іван Франко. Сьогодні твори Лесі Українки розібрано на цитати, а особистість авторки є взірцем патріотизму й сили волі. Тож наслідуймо генія українського слова та бережімо у своїх серцях «те, що не вмирає».

Учні та вихованці закладів освіти Новгород-Сіверської міської територіальної громади активно долучилися до відзначення ювілейної дати та взяли участь у літературних вітальнях, конкурсах декламаторів, вікторинах, драматичних святах й інших тематичних заходах. Як це було, пропонуємо переглянути у фотогалереї.

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)