A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, молоді та спорту
Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області

Методичний марафон "Нова українська школа: реалії та виклики дистанційного навчання"

Дата: 06.06.2023 16:47
Кількість переглядів: 42

Близько сотні вчителів початкових класів та тих, хто викладав у 5 класах закладів освіти громади, зібралося 5 червня 2023 року на подвір'ї Центру дитячої та юнацької творчості Новгород-Сіверської міської ради в рамках методичного  марафону «Нова українська школа:реалії та виклики дистанційного навчання», що був організований Центром професійного розвитку педагогічних працівників Новгород-Сіверської міської ради.

У вітальному слові директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників Новгород-Сіверської міської ради Зюзько І.П. акцентувала увагу на основних засадах Концепції Нової української школи, на особливостях організації освітнього процесу в умовах дистанційного навчання. Проаналізувала результати анкетування, що було проведено серед освітян закладів освіти громади, які працюють в 1-5 класах. Примітним є те, що майже 97% вчителів схвалюють Концепцію Нової української школи. Перевагу віддають академічній свободі педагога, педагогіці партнерства, новому змісту навчальних програм, формувальному оцінюванню, великому вибору методів, засобів та прийомів навчання та виховання, свободі та розкутості дітей, їх творчості та самокритичності.  40% педагогів вважають особистим викликом дистанційне навчання, що потребує додаткових знань та навичок.

Грамотами Центру професійного розвитку педагогічних працівників Новгород-Сіверської міської ради були нагороджені найбільш активні та креативні педагогічні працівники закладів освіти громади.

Для присутніх було запропоновано 4 локації – це «Формувальне оцінювання учнів Нової української школи та його узагальнення», «Реалізація засад Нової української школи в умовах дистанційного навчання», «Інструменти дистанційного навчання в умовах Нової української школи», «Впровадження програми соціально-емоційного та етичного навчання». Після завершення роботи секцій усі мали можливість відвідати  майстер-класи та хвилини релаксу «Ловимо хвилини для себе рідних».

Спікерами заходу виступали консультанти Центру професійного розвитку педагогічних працівників Новгород-Сіверської міської ради, досвідчені вчителі-практики закладів освіти громади.

Про особливості формувального оцінювання учнів Нової української школи говорили Косенко Р.П., консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Новгород-Сіверської міської ради, Заруба О.В., директор Орлівського навчально-виховного комплексу, Сорокіна О.Г., заступник директора Новгород-Сіверського ліцею №1.

З практиками впровадження та використання інструментів дистанційного навчання змістовно, цікаво та професійно знайомили   Бельдяга О.І., вчитель фізики Новгород-Сіверського ліцею №1, Юрченко М.В., вчитель інформатики Блистівського НВК, Гусарь О.А., вчитель інформатики Грем'яцької ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Цікавинками та викликами Нової української школи, з точки зору управлінця, ділилася Максимович Т.М., директор Стахорщинської ЗОШ І-ІІ ступенів. Досвідчений, творчий вчитель початкових класів Стахорщинської ЗОШ І-ІІ ступенів Карбовська О.М.,  вчитель-філолог Новгород-Сіверської  ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Івашкіна Н.О. представили сласний досвід роботи з дітьми Нової української шкоди. Кожен слайд визивав бурне обговорення та обмін досвідом, дискусію.

Практикам впровадження СЕЕН вчили педагогічні працівники Новгород-Сіверського ліцею №1 Ігнатова К.В. та Лавицька І.К., які пройшли відповідне навчання. Кожна вправа сприймалася активно та зі зворотним зв'язком.

Майстер-класи підготували керівники гуртків Центру дитячої та юнацької творчості Новгород-Сіверської міської ради Ковальчук О.В., Атрощенко Л.Л. та Коломійченко І.А. Кожен для себе визначався, що йому цікаво: виготовлення патріотичної брошки, плетіння браслетів чи майстрування пташки.

Хвилинки релаксу провели вчителі фізичної культури Новгород-Сіверського ліцею №1 Пурига Т.С. та Пурига Г.В. Танцювальним елементам вчили керівники гуртків Центру дитячої та юнацької творчості Новгород-Сіверської міської ради Гагіна О.Б. та Клочкова А.О.

Підсумком методичного марафону стала вправа «Рефлексія», під час якої кожен присутній висловив своє враження від заходу. Жодного стікера не потрапило до «Смітника», 99% поклали стікери у «Валізу», 1% - відправили у «Каструлю» для переварювання. Це приємно, що проведена робота, напрацьований матеріал та злагоджена робота усіх ланок освіти громади на високому рівні. Сподіваємося на гарний результат, коли випускники Нової української школи зможуть реалізувати набуті знання та компетентності в реальному житті.

Час пролетів непомітно серед корисної та цікавої інформації, інноваційних форм роботи, живого спілкування, за яким так скучили усі. Завадило спілкуванню наше неспокійне сьогодення. Сигнал повітряної тривоги повернув усіх у наші тривожні реалії життя.

Вдячна своїм колегам з Центру професійного розвитку педагогічних працівників  за їх професіоналізм, постійний розвиток та самовдосконалення,  співпрацю та небайдуже ставлення до розвитку освітньої галузі нашої громади.

Презентація

Інструменти дистанційного навчання

Формувальне оцінювання


« повернутися

Вхід для адміністратора