Психологічна підтримка

Онлайн-зустріч з психологами закладів освіти громади

5 вересня 2022 року відбулася онлайн-зустріч з практичними психологами закладів освіти громади. Під час зустрічі обговорили особливості надання психологічної підтримки в умовах воєнного стану, планування психолога на 2022/2023 навчальний рік, психологічні аспекти організації освітнього процесу в умовах воєнного стану, про надання першої психологічної допомоги, проведення просвітницької роботи та корекційних занять.

17:46 05.09.2022

«Актуальні питання діяльності закладів освіти щодо запобігання проявам насильства»

10 лютого 2022 року на базі КУ «Новгород-Сіверський центр професійного розвитку педагогічних працівників» був проведений вебінар для класних керівників та уповноважених спеціалістів з реагування на випадки домашнього насильства. Наталія Матрунич психолог Центру, наголосила на важливості узгодження дій адміністрації, педагогів та психологічної служби закладів освіти щодо запобігання проявам насильства, приведення у відповідність до чинного законодавства та розпорядчих документів алгоритму реагування на випадки булінгу (цькування), домашнього насильства та насильства за ознакою статі, що важливим є визначення чітких меж компетентності при наданні такої допомоги - актуально як для адміністрації закладу так і для соціальних педагогів. Ознайомила з алгоритмом реагування учасників освітнього процесу та персоналу закладу у разі виявлення насильства над дитиною.

16:08 10.02.2022

Роль, функції соціального педагога та практичного психолога в організації роботи з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах

03 лютого 2022 року на базі КУ «Новгород-Сіверський центр професійного розвитку педагогічних працівників» було проведено онлайн засідання для практичних психологів та соціальних педагогів у рамках якого було висвітлено Порядок реагування у випадку виявлення булінгу (цькування) та організацію роботи з дітьми у складних життєвих обставинах, Інформація щодо визначення статусу дитини в СЖО у випадку скоєння над нею насильницьких дій, надання відповідної допомоги та визначення чітких меж компетентності при наданні такої допомоги є актуальною як для адміністрації закладу так і для соціальних педагогів, ознайомилися з алгоритмом реагування учасників освітнього процесу та персоналу закладу у разі виявлення насильства над дитиною. Наталія Матрунич психолог Центру, наголосила на важливості узгодження дій адміністрації, педагогів та психологічної служби закладів освіти щодо запобігання проявам насильства, приведення у відповідність до чинного законодавства та розпорядчих документів алгоритму реагування на випадки булінгу (цькування), домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Прослухали інформацію «Академічна доброчесність – запорука якісної освіти» від практичного психолога Орлівського навчально-виховного комплексу Олени Турок - була акцентована увага на тому, що сучасні можливості необмеженого та швидкого доступу до інформації можуть деструктивно впливати на свідомість особистості та створювати хибне уявлення про можливість привласнення чужих думок та результатів інтелектуальної діяльності.

09:33 04.02.2022

Флеш-меседж в режимі онлайн для практичних психологів та соціальних педагогів з теми: Психологу про STEAM-технології.

28 січня 2022 Наталія Матрунич, психолог КУ «Новгород-Сіверський центр професійного розвитку педагогічних працівників» провела флеш-меседж в режимі онлайн для практичних психологів та соціальних педагогів з теми: Психологу про STEAM-технології.

16:17 28.01.2022

Засідання професійної спільноти працівників психологічної служби

21 січня 2022 року відбулося засідання професійної спільноти працівників психологічної служби в режимі ZOOM-конференції з теми: «Заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству. Сучасні форми роботи практичного психолога та соціального педагога з батьками та педагогами». У ході зустрічі психологом Центру було висвітлено питання щодо заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі та наголошено на важливості системної профілактичної роботи працівників психологічної служби щодо попередження будь-яких форм насильства в закладах освіти, залучення до участі у таких заходах батьків та представників суміжних структур. Розглянули сучасні форми роботи практичного психолога та соціального педагога з батьками та з педагогами. Ділилися досвідом Ольяна О.В., соціальний педагог, Сердюк Н.М., практичний психолог Новгород-Сіверського державного ліцею ім. К.Д. Ушинського; Карцан О.І., практичний психолог Грем’яцької зош І-ІІІ ступенів;Розумійко Ю.М., практичний психолог Дігтярівського, Блистівського НВК

09:19 24.01.2022