Круглий стіл «Кілька видів спорту на уроці фізкультури. Модельна навчальна програма «Фізична культура» для 5-6 класів» для вчителів фізичної культури

Дата: 07.02.2022 12:20

04 лютого 2022 року на базі Комунальної установи «Новгород-Сіверський центр професійного розвитку педагогічних працівників» відбувся круглий стіл «Кілька видів спорту на уроці фізкультури. Модельна навчальна програма «Фізична культура» для 5-6 класів» для вчителів фізичної культури громади, які будуть впроваджувати з вересня 2022 року модельну навчальну програму з фізичної культури у 5-му класі.

Метою заходу є підвищення обізнаності педагогічних працівників із питань реалізації модельної навчальної програми з фізичної культури для      5 – 6 класів, вивчення нових варіативних модулів програми.

Варіативні модулі навчальної програми «Фізична культура» презентували керівники професійних спільнот Микола ШКАРАБУРА, Андрій ЗАЄЦЬ, Тетяна ПУРИГА: Аеробіка, Акробатичний рок-н-рол;  Алтимат фризбі, Бадмінтон, Баскетбол 3х3, Баскетбол, Бейсбол, Велоспорт, Військово-спортивні ігри, Волейбол, Вудбол, Гандбол, Гімнастика, Городки, Дитяча легка атлетика, Доджбол (вибивний), Корфбол, Лакрос.

Основне завдання програми – здійснювати не спортивну підготовку учнів, а розвивати їхні фізичні якості. «Нова фізична культура» – невід’ємна складова нової української школи. І це набагато більше, ніж по-новому проведені 45 хвилин уроку.

Під час круглого столу також було обговорено питання підготовки вчителів до реалізації визначених програмою ціннісних орієнтирів, ключових компетентностей та наскрізних умінь учнів, організація викладання декількох варіативних модулів на одному уроці, особливості планування розкладу уроків, забезпечення інвентарем, модель сучасного уроку.

Консультант ЦПРПП Світлана Костир презентувала Концепцію розвитку щоденного спорту у закладах освіти, затверджену наказом Міністерством освіти і науки України спільно з Міністерством молоді та спорту № 1141/4088  від 27 жовтня 2021 року.

Учасники круглого столу торкнулися питань запровадження додаткових форм рухової активності учнів, сучасного розвитку фізичного виховання та спорту серед школярів.

Директор Новгород-Сіверської комплексної дитячо-юнацької спортивної школи Валентин Ферубко довів присутнім Календар змагань за програмою  Спартакіади школярів Новгород-Сіверської міської територіальної   громади 2021-2022 н.р. та нагадав про проведення щорічного оцінювання фізичної підготовленості учнівської молоді у травні 2022 року.

КОНЦЕПЦІЯ розвитку щоден. спорту))сайт

ПРОГРАМА МОДУЛІ 5-6