Рекомендації батькам, які мають дітей з ООП

Дата: 15.11.2021 16:03

1. Ніколи не жалійте дитину через те, що вона не така як всі.

2. Давайте дітям свою любов та увагу, але не забувайте, що є інші члени родини, які в них також потребуються.

3. Організуйте свій побут так, щоб ніхто в родині не відчував себе "жертвою", відмовляючись від свого життя.

4. Не огороджуйте дитину від обов'язків і проблем. Вирішуйте всі справи разом з нею.

5. Надайте дитині самостійність в діях та прийнятті рішень (в міру можливостей самої дитини).

6. Слідкуйте за своєю зовнішністю і поведінкою. Дитина повинна пишатися вами.

7. Не бійтесь відмовити дитині в будь-чому, якщо вважаєте вимоги надмірними.

8. Частіше говоріть з дитиною. Пам'ятайте, що ні телевізор, ні інтернет не замінять вас.

9. Не обмежуйте дитину у спілкуванні з однолітками.

10. Не відмовляйтеся від зустрічі з друзями, запрошуйте їх в гості.

11. Частіше радьтеся з педагогами та психологами.

12. Більше читайте, і не тільки спеціальну літературу, але і художню.

13. Спілкуйтеся з сім'ями , де є діти-інваліди. Передавайте свій досвід  та переймайте чужий.

14. Не мучте себе докорами. У тому, що у вас хвора дитина, ви не винні.

15. Пам'ятайте, що коли-небудь дитина подорослішає і їй доведеться жити самостійно. Готовте її до майбутнього життя, говоріть з дитиною про це.

І завжди пам'ятайте про те, що рано чи пізно Ваші зусилля, стійке терпіння та непомірна праця у вихованні дитини з ООП будуть обов'язково нагороджені!