A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, молоді та спорту
Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області

Увага! Запрошуємо до громадського обговорення.

 

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення щодо припинення діяльності (ліквідації) Вороб’ївського НВК, Лосківської, Стахорщинської загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів, Лісконогівської філії Грем'яцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та Студинської філії Дігтярівського навчально-виховного комплексу Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області  та обговорення відповідних проєктів рішень, що виноситимуться на розгляд сесії Новгород-Сіверської міської ради.

1. Найменування організатора громадського обговорення – Новгород-Сіверська міська рада.

2. Мета: врахування думки жителів сіл Стахорщина, Лоска, Слобідка, Фаївка, Ларинівка, Троїцьке, Ушівка, Об'єднане, Студинка, Вороб’ївка, Лісконоги щодо припинення діяльності (ліквідації) Вороб’ївського НВК, Лосківської, Стахорщинської загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів, Лісконогівської філії Грем'яцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Студинської філії Дігтярівського навчально-виховного комплексу Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області, обговорення відповідних проєктів рішень, що виноситимуться на розгляд Новгород-Сіверської міської ради.

 

 

Відповідно до пункту 30 частини 1 статті 26, статті 60 Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту»:

 

1. Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).

 

2. Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади.

 

3. Розвиток мережі комунальних початкових шкіл, гімназій забезпечують районні, міські, сільські, селищні ради.

 

4. У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

 

Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проєкту, відповідного рішення засновника.

 

Згідно з Конституцією України (ст. 143):

 

«Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції».

 

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст. 26):

«Реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради».

         Станом на  01 вересня 2021 року у Новгород-Сіверській міській територіальній громаді функціонує 14 закладів загальної середньої освіти та одна філія.

         Кількість малокомплектних шкіл – 8, що становить 57%.                  Малокомплектними ЗЗСО І-ІІІ ступенів вважаються заклади, де 100 і менше учнів, ЗЗСО І-ІІ ступенів – 40 і менше учнів, ЗЗСО І ступенів – 20 і менше учнів.

         У разі наявності малокомплектних закладів загальної середньої освіти з низькою наповнюваністю класів  територіальні громади мають покривати дефіцит освітньої субвенції за рахунок власних доходів, тому у сусідніх громадах, які своєчасно провели реформування освітньої мережі, малокомплектних шкіл немає.

         Протягом кількох років спостерігається зменшення наповнюваності та мережі класів у Вороб’ївському НВК, Лосківській, Стахорщинській  загальноосвітніх школах  І-ІІ ступенів, Лісконогівської філії Грем'яцької ЗОШ І-ІІІ ступенів та Студинської філії Дігтярівського навчально-виховного комплексу (Див. таблицю). 

 Таблиця

Назва ЗЗСО

2019/2020 н.р.

2021/2022 н.р.

Всього класів

Всього учнів

 

Всього учнів

Всього класів, у них учнів

Кількість учнів, які навчаються  за індивідуальною формою

Учнів на

одного учителя

Вороб’ївський НВК

4

40

 

35

4/23

12 (1-4 кл., 5, 8 кл.; в 11 класі  учні відсутні)

2,7

 

Лосківська ЗОШ  І-ІІ ступенів

2

32

32

3/23

9 (5, 8, 9 класи, в 7 класі учні відсутні)

2,9

 

Стахорщинська ЗОШ   І-ІІ ступенів

4

41

31

3/21

10 (5, 6, 7, 9 класи)

3,1

 

Студинська філія Дігтярівського НВК

1

24

21

1/5

16 (всі, крім 8 класу)

2,3

 

Лісконогівська філія Грем'яцької ЗОШ І-ІІІ ступенів 2 24 0* 0* 0 0

      * Відповідно до поданих заяв батьків на 2021-2022 навчальний рік.     

            Низька наповнюваність класів у вищевказаних закладах освіти унеможливлює організацію освітнього процесу згідно вимог Державних стандартів початкової та базової загальної середньої освіти. Відкриття класу  дозволяється за наявності у ньому не менше 5 учнів. При відсутності потрібної кількості здобувачів освіти навчання здійснюється за індивідуальною формою, що передбачає лише 5 годин на тиждень для вивчення всіх предметів в початкових класах та 8 годин –  в основній школі (5-9 кл.) з тривалістю одного уроку 10-12 хвилин. Для порівняння у класах, де є п’ять учнів і більше, відповідно до Державного стандарту освіти, Базовий навчальний план початкової школи передбачає 20-23 години на тиждень, основної – 28-33 години.

         Наприклад у Студинській філії Дігтярівського навчально-виховного комплексу у 2021-2022 навчальному році навчається 21 учень. У закладі функціонує лише один повний клас (8), в якому навчається 5 учнів, інші здобувають освіту за індивідуальною формою. В інших трьох закладах значна кількість учнів теж навчається індивідуально ( Див. таблицю).

         Це погіршує якість знань, рівень підготовки учнів, вміння набувати навиків спілкування в колективі однолітків, вчитися здобувати лідерські навики,  мати можливість повноцінного  розвитку своїх  здібностей та творчої майстерності.

         Через критично низьку наповнюваність у вищезазначених закладах освіти на одного учителя припадає менше трьох учнів (в середньому по Україні – 9).

         Видатки на одного учня за 2021 рік (станом на 01.09.2021):

Вороб’ївський НВК – 57202,13 грн.;

Лосківська загальноосвітня школа  І-ІІ ступенів – 43577,57 грн.;

Стахорщинська загальноосвітня школа   І-ІІ ступенів – 61164,60 грн.;

Студинська філія Дігтярівського навчально-виховного комплексу –     73983,60 грн.

         Загалом видатки з місцевого бюджета на утримання цих закладів станом на 01.09.2021 року склали 2 300 979 грн.

         Надмірні витрати на утримання малокомплектних шкіл позбавляють можливості реінвестувати кошти громади у розвиток шкіл, які забезпечують більш високу якість освітніх послуг. Тому, з метою створення належних умов для здобуття якісних знань та упорядкування мережі закладів освіти пропонується обговорити проекти рішень щодо ліквідації вищезазначених ЗЗСО.

            Заходи з оптимізації шкільної мережі планується провести з метою раціонального та ефективного використання наявних ресурсів, їх спрямування на задоволення освітніх потреб учнів та вихованців.

        

         Формат проведення громадського обговорення: у зв’язку з дією постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів, з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 09 грудня 2020 р. № 1236 (зі змінами) та забороною масових зібрань, пропозиції та зауваження приймаються у письмовій формі із зазначенням особи та контактної інформації заявника за адресою: 16000, м. Новгород-Сіверський,                 вул. Князя Ігоря, 32 а, e-mail: nsmvo2015@ukr.net.

         Також після зняття обмежень «червоного» рівня епіднебезпеки та із дотриманням усіх заходів безпеки публічне громадське обговорення передбачатиме проведення на базі ЗЗСО громадських слухань, засідань за круглим столом, зборів, зустрічей з громадськістю за окремим планом, поданим керівниками закладів.

         Запрошуємо вас долучитися до громадського обговорення проектів рішень щодо ліквідації вищезазначених закладів освіти.

         До участі в обговоренні запрошуються  мешканці  Блистівського, Вороб’ївського, Дігтярівського старостинських округів Новгород-Сіверської міської територіальної громади.

         Громадські обговорення будуть проходити протягом одного року з моменту оприлюднення оголошення (з 10.08.2021 до 10.08.2022).

 

4. Місцезнаходження та адреса електронної пошти, організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації та надати пропозиції з питання, що винесено на громадське обговорення: відділ освіти, молоді та спорту Новгород-Сіверської міської ради, м. Новгород-Сіверський, вул. Князя Ігоря, 32 а, e-mail: nsmvo2015@ukr.net

 

5. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення: Ковальчук Тетяна Миколаївна – начальник відділу освіти, молоді та спорту Новгород-Сіверської міської ради, тел. 0994272284.

Контактна особа: Жорова Алла Григорівна  – головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту Новгород-Сіверської міської ради, тел. 0996796882

 

6. Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором.

Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Новгород-Сіверської міської ради.

Проєкти рішень

 

Вхід для адміністратора